За Птицевъдството

За Птицевъдството

За Птицевъдството

Blog Article

Възобновяването на стадата трябва да се извършва само с еднодневни пилета, понеже така опасността от внасяне на болестта е най-малка.

При поява на болестта е необходимо да се установи източникът на заразата (храна, постеля и др.) и да се отстрани чрез почистване, дезинфекция, смяна на храната, постелята и т.

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: модернизация на производствените процеси – въпреки че изоставаме спрямо други европейски държави, през последните години съвсем отчетливо се наблюдава модернизация на производствените процеси в сферата на птицевъдството. Механизацията и автоматизацията на тези процеси са абсолютно задължителни. Задължителни за постигането на по-голяма производителност и повишаването на конкурентноспособността на българското птицевъдство.

По стените на въздушните торбички се виждат сивобелезникави дискообразни налепи.

Възприемчивост . При естествени условия заболяват кокошките, пуйките и гълъбите.

Шарановите стопанства се заселват главно шаран, бял амур, бял и пъстър толстолоб и др.

Птицевъдство – Развитие В средата на миналия век птицевъдството в България започва да се развива с по-бързи темпове. Именно по това време възниква и вътрешен, и външен пазар за продуктите от птицевъдството. Продукти от птицевъдството като яйца, месо, пух и т.н. По-късно се изграждат специализирани птицекомбинати, като приоритет са районите, в които има необходимата фуражна база.

Агропрогноза: Очаква ни понижение на температурите и краткотрайни локални валежи

При кожната форма се развиват шаркови изриви главно по кожата на главата – по гребена, обиците, около ъглите на устата и около очите се явяват сиво-жълтеникави петна, които скоро се превръщат във възелчета, изпъкващи във вид на брадавици.

Преглед на балансирани хранителни режими, които подпомагат растежа и здравето на птиците, както и намаляват въздействието върху околната среда.

Лечение. Състоянието на болните птици отначало може да се подобрри Птицевъдство при отстраняване на предразполагащите условия и третиране с антибиотици.

При поява на болестта фермата е необходимо да се поставя под възбрана; тежкоболните да се заколват; да се почистват и дезинфекцират помещенията; да се ваксинират здравите птици и да се подобряват хигиената, храненето и отглеждането.

България иска от ЕК защитни мерки срещу вноса на яйца от Украйна

Report this page